Zprávy
NAŠE AKCE
2017
2016
2015
17. prosinec 2015

Vánoční sbírka splněných přání úspěšně skončila. Ani jedno dětské přání nezůstane nenaplněno.

Kopací míč, hasičské auto, vláčková dráha či malá koloběžka. Taková přání napsaly „Ježíškovi“ například nejmenší děti z Dětských domovů Dagmar, Boskovice, Hodonín u Kunštátu, Tišnov, Vranov a Centra Kociánka. Starší děti si nejčastěji pod stromeček přály dostat kosmetiku, knihy, sluchátka, ale třeba i osušku, ručníky či povlečení.

Zákazníci Hypermarketu Globus v průběhu akce přímo zakoupili dětem 230 dárků. Zbývající přání budou však také splněna, a to díky výnosu Vánoční sbírky, do které lidé štědře věnovali 44.793 korun.

Cílem akce, která tak spěje úspěšně ke svému konci, bylo zajistit vánoční dárky pro 151 dětí z uvedených jihomoravských dětských domovů a Centra Kociánka. Splněno tak bude i přání pořadatelů, aby děti, kterým osud nenaložil pevnou náruč rodiny, nadělil stejné radostné vánoční chvíle jako všem ostatním dětem.

Vánoční sbírka splněných přání probíhala v Hypermarketu Globus od 28. listopadu do 14. prosince. Návštěvníci brněnského Globusu mohli přímo zde dárky pro děti z dětských domovů koupit nebo finančně na jejich nákup přispět. Vytoužené dárky si rozbalí děti z dětských domovů pod „svými“ vánočními stromečky.

Vánoční sbírku splněných přání pořádá neziskový spolek Vlaštovky Brno z. s., Strom splněných přání Hypermarket Globus v brněnských Ivanovicích.

Vlaštovky Brno z. s. a Hypermarket Globus děkují všem, kteří umí rozdávat radost.

28. listopad 2015 - Hypermarket Globus, Brno

Startuje Vánoční sbírka splněných přání

Každé dítě má právo na krásné Vánoce. Tak zní motto Vánoční sbírky splněných přání v hypermarketu Globus. Ta zde odstartuje již v sobotu 28. listopadu. Až do pondělí 14. prosince budou moci návštěvníci brněnského Globusu dárky pro děti z dětských domovů a děti z Centra Kociánka nakoupit přímo v hypermarketu nebo finančně na jejich nákup přispět.

Cílem akcí Strom splněných přání a Vánoční sbírka je zajistit dárky pro více jak 160 dětí z dětských domovů Dagmar Brno, Boskovice, Hodonín u Kunštátu, Tišnov, Vranov a Centra Kociánka. Vánoční sbírku splněných přání pořádá neziskový spolek Vlaštovky Brno. Akci Strom splněných přání tradičně připravil hypermarket Globus v Brně-Ivanovicích.

Děti již svá přání napsaly a předaly je pod vánoční strom. Podle vybraného přáníčka mohou zájemci daný dárek od soboty buď sami přímo v Globusu zakoupit a následně jej předat v informačním centru nebo dobrovolníkům u Stromu splněných přání. Mohou i finančně přispět dle vlastních možností. Vybrané finanční prostředky budou následně použity výhradně na nákup dárků, které na „stromu“ zůstanou tak, aby ani jedno vánoční přání nezůstalo nesplněné.

Dárky již ve vánočním „kabátě“ si děti rozbalí pod vánočním stromečkem ve „svém“ domově. Přáním všech pořadatelů je, aby všechny děti prožily krásné Vánoce a radostné chvíle spojené se splněným přáním.

15. říjen 2015

Brněnské Vlaštovky premiérově vzlétnou v rámci Plavecké show.

Již tradičně se letos v prostorách Aquaparku Kohoutovice koná akce Setkání bez hranic. 9. ročník této plavecké show bude probíhat v úterý dne 20. 10. 2015 od 9:15 hod.

Akce je součástí projektu „Brno a Jižní Morava bez hranic“. Tohoto sportovního a společenského setkání se každý rok účastní cca 200 dětí z dětských domovů, handicapovaných, žáků praktických škol a cca 100 dospělých (sportovci, politici, hasiči, policisté apod.), kteří závodí za dětské domovy a vyhrávají pro ně ceny. Záštitu nad touto akcí tradičně uděluje primátor Brna a hejtman Jihomoravského kraje. Hlavními pořadateli je VUT Brno, Dětský domov Dagmar a tým neziskového, veřejně prospěšného spolku Vlaštovky Brno z.s., jehož představení bude součástí slavnostního zahájení.

Hosté a zúčastnění akce budou mít letos možnost shlédnout průběh právě probíhajících rekonstrukčních prací v bazénové hale Aquaparku Kohoutovice.