Zprávy
NAŠE AKCE
2017
2016
2015
25. listopad 2016 - Hvězdárna a planetárium Brno

Odstartovala vánoční sbírka pro Klokánek

Od pátku 25. 11. 2016 naleznete v úžasných prostorách Hvězdárny a planetária Brno možnost změnit Vánoce 21 dětem.

Výnos této vánoční sbírky bude ze 100% použit na dárky pro děti umístěné v brněnském Klokánku, Fondu ohrožených dětí. Ten poskytuje přechodný a bezpečný domov dětem, které byly týrané, zanedbávané nebo jsou jinak ohrožené.

Děkujeme!

5. říjen 2016 - Aquapark Kohoutovice, Brno

Proběhl další ročník oblíbené Plavecké show

Středeční dopoledne 5. října 2016 patřilo dětem z dětských domovů a Sportovního Klubu Kociánka, neboť se uskutečnil další ročník úspěšné a jedinečné akce PLAVECKÁ SHOW 2016, jež uspořádal neziskový spolek Vlaštovky Brno z.s. ve spolupráci s Dětským domovem Dagmar a společností STAREZ-SPORT, a.s..

V připravených plaveckých disciplínách a vědomostní soutěži své síly poměřovaly děti z DD Hodonín, DD Víděňská Brno, DD Boskovice, DD Vranov, DD Hrotovice, DD Rovečné, DD Telč, DD Strážnice, DD Dagmar Brno a SK Kociánka Brno.

Ještě jednou srdečně gratulujeme všem vítězům a děkujeme za výtečné plavecké výkony všech zúčastněných!

Touto cestou bychom také rádi poděkovali celému týmu Aquaparku Kohoutovice pod vedením paní ředitelky Dáši Wolfové, týmu Centra sportovních aktivit VUT v Brně, Liboru Zábranskému a HC Kometa Brno, Ing. Evě Maděryčové a JUNGLE PARK – lanové centrum Brno, Danu Zachovi a JUMPPARK Brno, BRuNO Family Park, paní Renatě Roubínkové - Baierové a společnosti McDonald's, společnostem Delikomat, 3S.cz a HORMEN. Zvláštní poděkování patří Statutárnímu městu Brnu a Jihomoravskému kraji za finanční podporu, bez které by se akce neuskutečnila.

Vaše Vlaštovky

24. září 2016 - Sportovní areál VUT - pod Palackého vrchem, Brno

Podzimní Handicap Open 2016 úspěšně za námi

V sobotu 24. 9. 2016 proběhla ve Sportovním areálu VUT pod Palackého vrchem v Brně další ze sportovně-integračních akcí PODZIMNÍ HANDICAP OPEN 2016, tentokrát pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDR. Michala Haška.

Sportovního klání, které z pověření České federace Spastic Handicap uspořádal neziskový spolek Vlaštovky Brno z. s. společně se Sportovním klubem Kociánka, se zúčastnili handicapovaní sportovci z celé České republiky. Od slavnostního zahájení, které odstartovalo akci v 11:30 hod., tak až do pozdních odpoledních hodin mezi sebou poměřovali své síly v atletických disciplínách jako je například hod diskem, hod koulí, hod oštěpem, běh na 60 či 100 m a další.

Touto cestou bychom rádi poděkovali spolupořadatelům SK Kociánka, VUT CESA, Hasičům JMK a taktéž partnerům 3S.cz, Hormen, BDO, K2N, HC Kometa Brno, Centrum Kociánka za pomoc s realizací akce. Zvláštní poděkování patří Statutárnímu městu Brnu a Jihomoravskému kraji, bez jejichž finanční podpory by se tato akce neuskutečnila.

Na závěr ještě jednou srdečně gratulujeme vítězům a děkujeme všem sportovcům za jejich účast a obdivuhodné výkony.

Vaše Vlaštovky

2. září 2016 - Sportovní areál VUT - Pod Palackého vrchem, Brno

Pozvání na Podzimní Handicap Open 2016

Vlaštovky Brno z.s. a Sportovní klub Kociánka Brno z.s. Vás srdečně zvou na PODZIMNÍ HANDICAP OPEN 2016 - "O pohár hejtmana Jihomoravského kraje".

Ojedinělá sportovně-integrační akce se uskuteční 24. září 2016 od 11.30 hod. ve Sportovním areále VUT pod Palackého vrchem v Brně.

Přijďte si zasportovat nebo z pozice diváka podpořit soutěžící handicapované sportovce. Těšíme se na Vás!

Vaše Vlaštovky

7. květen 2016 - Areál VUT Brno - Pod Palackého vrchem

Uskutečnil se Jarní Handicap Open 2016

Vlaštovky Brno z. s. ve spolupráci se Sportovním klubem Kociánka Brno z. s. by rádi touto cestou velmi poděkovali partnerům:

MĚSTO BRNO

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ

CENTRUM KOCIÁNKA

3S.CZ, s. r. o.

HITACHI DATA SYSTEMS

HORMEN CE a. s.

BDO CA s. r. o.

K2N WAY s. r. o.

za jejich podporu akce Jarní Handicap Open 2016 - "O pohár primátora Statutárního města Brna", která se uskutečnila v sobotu 7. 5. 2016 v areálu Vysokého učení technického v Brně - Pod Palackého vrchem. Všem zúčastněným sportovcům ještě jednou srdečně gratulujeme k jejich vítězství a budeme se těšit na další sportovní zážitky!

6. květen 2016 - Sportovní areál VUT - Pod Palackého vrchem, Brno

Pozvánka na Jarní Handicap Open 2016

Vlaštovky Brno z.s. a SK Kociánka Vás srdečně zvou na JARNÍ HANDICAP OPEN 2016 - "O pohár primátora Statutárního města Brna".

Sportovně-integrační akce se uskuteční V NEDĚLI 7. KVĚTNA od 10:30 hod. ve SPORTOVNÍM AREÁLU VUT POD PALACKÉHO VRCHEM.

Neváhejte a pojďte si s námi zasoutěžit a zasportovat!

21. březen 2016 - VUT - Purkyňova 93, Brno

Velké finále rozhodlo o vítězi soutěže o "Řád Vlaštovky"

Pondělí 21. 3. 2016 se stalo dnem Velkého finále soutěže o Řád Vlaštovky. Klání o definitivního vítěze se uskutečnilo v nové tělocvičně VUT na ul. Purkyňova 93 v Brně.

V průběhu dopoledne se proti sobě utkala 4 smíšená družstva žáků a studentů ze ZŠ Rozmarýnová Brno (vítězové fotografické soutěže za listopad 2015), DÚM Veslařská Brno (vítězové fotografické soutěže za prosinec 2015), SPŠEIT Purkyňova Brno (vítězové fotografické soutěže za leden 2016) a BPA Brno (vítězové fotografické soutěže za únor 2016).

Své síly družstva poměřovala ve 3 soutěžních disciplínách. Jako první na ně čekal štafetový slalom na invalidním vozíku, po tomto vypjatém souboji přišlo na řadu oddechové malování na téma „pomáhání“ a jako poslední proběhl napínavý turnaj ve hře boccia, který rozhodl o definitivním vítězi celé soutěže.

Družstva mezi sebou po celé dopoledne soupeřila do posledních sil, což potvrzují i pořízené snímky ze soutěže, které jsou k vidění v sekci Foto. Přestože výkony ve hře boccia byly všech družstev obdivuhodné, nakonec si nejlepší skóre vybojovalo družstvo s příznačným názvem Kometa Brno a stalo se tak definitivním vítězem soutěže o Řád Vlaštovky.

Členové vítězného družstva obdrželi medaile a zajímavé ceny, jež pro ně nachystal tým neziskového spolku Vlaštovky Brno z. s. Nepozapomnělo se ani na ostatní zúčastněné, kteří byli za snahu taktéž odměněni.

Tímto děkujeme nejen všem, co pomohli s přípravami a realizací soutěže, ale taktéž všem zúčastněným žákům, studentům a vyučujícím. Společně jsme měli možnost prožít obohacující sportovní dopoledne, poznali jsme nové kamarády a odnesli si spoustu skvělých zážitků.

Vaše Vlaštovky

22. únor 2016 - Brno

Soutěž o "Řád Vlaštovky“ má vítěze měsíce

V pondělí 22. února 2016 proběhlo vyhodnocení fotografické soutěže „O ŘÁD VLAŠTOVKY“, jež byla zahájena v listopadu 2015.

Každý měsíc probíhalo na webových stránkách Vlaštovek hlasování o nejlepší fotografii třídy, která měla pomocí pantomimy ztvárnit, co si představuje pod pojmem: "SPOLEČNĚ POMÁHÁME POSTIŽENÉMU KAMARÁDOVI NEBO SPOLUŽÁKOVI VE TŘÍDĚ."

Výsledky ze soutěže jsou následující: vítězi za měsíc listopad 2015 se stali žáci 1. třídy ZŠ Rozmarýnová Brno, v prosinci 2015 je následovali žáci diagnostického ústavu Veslařská Brno a v lednu 2016 pak studenti tříd V1 a V2 SPŠEIT Purkyňova Brno. Tyto vítězné třídy si vychutnaly výhru v podobě bohaté a šťavnaté pizzy.

Všem vítězům tímto ještě jednou gratulujeme a budeme se těšit nejen na ně, ale i na další soutěžící třídy ve Velkém finále "O ŘÁD VLAŠTOVKY", které se bude konat 21. března 2016.

Vaše Vlaštovky

4. leden 2016 - Zimní stadion za Lužánkami

Hokejové hry Brno 2016

Děkujeme Liboru Zábranskému a realizačnímu týmu HC Kometa Brno, díky nimž se téměř stovka dětí z dětských domovů Jihomoravského kraje mohla těšit z naprosto mimořádného zážitku, který nabídla návštěva Hokejových her Brno 2016.

Děti z dětských domovů Boskovice, Dagmar Brno, Mikulov, Strážnice, Tišnov, Vranov, Znojmo a brněnského Klokánku tak o to radostněji vstoupily do roku 2016.